banner

Internetové elektronické peněženky

Logo Revolut

Revolut

Aktuální ceník a poplatky »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Proč si založit elektronickou peněženku jako PayPal, Revolut nebo Wise?

Se vším tím zmatkem ve světě správy financí přibyla elektronika, mobilní telefony a platební metody, které mají vše zjednodušit. Podíváme se na tři největší hráče, kteří chtějí svět financí změnit: Revolut, PayPal a Wise.

Co je to elektronická peněženka?

Elektronická peněženka je jednoduše řečeno bezpečné řešení internetového bankovnictví, které vám umožní ukládat peníze na jednom místě. Na rozdíl od tradičního bankovního účtu, který může vyžadovat zdlouhavé založení účtu, návštěvu pobočky, nevýhodné kurzy při směně měn atd., vám elektronická peněženka umožní uložit všechny vaše peníze na jednom místě a velmi rychle s nimi manipulovat odkudkoliv na světě. Existuje řada různých možností elektronických peněženek, ale mezi nejoblíbenější a zřejmě mezi nejznámější patří PayPal, Revolut či Wise. Pojďme se na každou z nich podívat trochu podrobněji.

PayPal je pravděpodobně nejznámější možností elektronické peněženky, a to pravděpodobně proto, že se používá nejsnáze a je tu s námi již relativně dlouho. Během několika minut po zřízení účtu můžete začít převádět peníze mezi peněženkou a bankovním účtem. PayPal také nabízí několik různých možností plateb, včetně debetních karet, kreditních karet a dokonce přímých převodů z vašeho bankovního účtu. Skvělé také je, že to, abyste někomu poslali peníze, stačí znát jeho e-mailovou adresu, kterou používá ve svém PayPal účtu. PayPal nabízí také mobilní aplikaci, která vám umožní převádět peníze přímo z vašeho telefonu.

Služba Revolut je podobná službě PayPal v tom, že umožňuje snadný převod peněz mezi peněženkou a bankovním účtem. Revolut však nabízí i řadu dalších platebních možností. Velmi oblibéné je platit s Revolutem do zahraničí, protože v aplikaci můžete směnit peníze za velmi příznivé kurzy. Oproti běžné bance vám převod peněz na jinou měnu může dělat rozdíl i třeba 1 Kč. Proč tedy neušetřit při směně měn s Revolutem?

Co potřebuji vědět o nákupu a prodeji s elektronickou peněženkou?

Když si chcete něco koupit pomocí elektronické peněženky, musíte znát měnu, ve které budete kupovat. Respektive např. s Revolutem nemusíte znát měnu, ve které kupujete, protože si aplikace Revolut případně smění váš zůstatek, ale je to lepší. 

Elektronická peněženka se skvěle hodí k provádění a přijímání plateb. Jako zpracovatele plateb můžete použít PayPal, Revolut nebo Wise. Všechny mají různé funkce a poplatky, takže se vyplatí si každou z nich před rozhodnutím prověřit a zjistit, která peněženka se hodí pro vaší potřebu. Např. PayPal vám sebere z každé příchozí platby nějaké procento. Je dobré si tedy udělat průzkum.

Jak funguje Revolut?

Revolut je digitální peněženka a bankovní platforma, která uživatelům umožňuje provádět a spravovat transakce, nakupovat a prodávat kryptoměny a také kupovat akcie. Aplikace Revolut je k dispozici pro zařízení se systémem Android i iOS. Uživatelé mohou aplikaci Revolut používat také k placení za zboží a služby ve více než 100 zemích. Společnost Revolut si může z transakcí provedených prostřednictvím své aplikace strhávat poplatek a proto doporučujeme opět získat aktuální informace přímo z oficiálních stránek Revolutu.

Kromě kryptoměn umožňuje Revolut uživatelům také vkládat a vybírat fiat měny (USD, EUR, GBP atd.) a také měnové kurzy. To z ní činí skvělou volbu pro ty, kteří chtějí mít přístup k různým měnovým možnostem, aniž by u sebe museli nosit více peněženek. Kromě tradičních bankovních funkcí nabízí Revolut také službu správy majetku, která uživatelům umožňuje spravovat jejich aktiva.

Jak funguje služba Wise?

Wise je bezplatné online bankovní řešení, které vám umožní snadno spravovat své finance a mít své peníze pod kontrolou. Pomocí služby Wise můžete platit účty, nakupovat online, získávat finanční rady a další informace – to vše z jednoho místa. Navíc Wise nabízí řadu dalších funkcí, jako je bezpečné šifrování zpráv a zálohování vašich osobních údajů. Proč si založit elektronickou peněženku, PayPal, Revolut nebo Wise?

Elektronické peněženky jsou budoucnost! Nejenže jsou šetrné k životnímu prostředí, ale také nám umožňují mít lepší kontrolu nad našimi financemi. Wise nabízí širokou škálu funkcí, které usnadňují správu financí a umožňují mít své peníze pod kontrolou. Navíc je to bezplatné řešení internetového bankovnictví, takže se nemusíte obávat vysokých poplatků ani otravných bank! Proč si vybrat Wise místo jiných možností?

Zde je několik hlavních důvodů, proč byste měli začít používat Wise:

  • Je zdarma! Se službou Wise nejsou spojeny žádné roční poplatky ani skryté poplatky.
  • Jeho používání je snadné! Ke všem svým důležitým účtům a transakcím máte přístup z jednoho místa.
  • Je bezpečný! Služba Wise šifruje vaše zprávy a informace, takže se můžete spolehnout, že vaše data jsou v bezpečí.
  • Má řadu funkcí, které obyčejné banky nemají.